Przychodzi taki moment w życiu niejednego człowieka, że mamy jakiś pomysł na stworzenie dochodowego biznesu. Nie zawsze jednak starcza odwagi na wystartowanie ze swoją działalnością. Zazwyczaj wiąże się to z ryzykiem, ale kompetentni i pracowici ludzie mają szansę osiągnąć sukces i samodzielnie zarządzać własną firmą.

Jak wystartować?

Można zacząć od czegoś niewielkiego, a z czasem się rozwinąć i promować swoją markę w szerszej skali. Obecnie mamy ku temu wiele możliwości dzięki internetowi i mocno rozwiniętej technologii. Zakładanie firmy rozpoczynamy od utworzenia profilu zaufanego w ePUAP i wypisanie wniosku w CEIDG. Określamy w nim dane informacyjne i ewidencyjne, jednym kliknięciem wysyłamy do Ministerstwa, następnie mamy 7 dni żeby pojawić się w ZUSie, by wypełnić deklaracje ubezpieczeniowe. Jeśli chcemy rozliczać się na zasadach ogólnych i być płatnikiem podatku VAT, musimy też udać się do urzędu skarbowego.

Konto firmowe i pieczątka

Możemy założyć firmowe konto, choć nie ma takiego obowiązku i wyrobić pieczątkę. Przez pierwsze 2 lata mamy również możliwość skorzystać z preferencyjnych składek ZUS.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów